28dwiescie.pun.pl

Tu, gdzie są ludzie prawdziwi...


#1 07-01-2009 18:37:14

Murzyn

Gapcio

Skąd: Slumsy Staszowskie
Zarejestrowany: 06-01-2009
Posty: 27

Zwierzęta w świetle prawa

Bobek 3ba dokonczyc temat, który poruszyłem na Wos'ie xD

Dla niewtajemniczonych, padło hasło dlaczego za zabicia zwierzęcia typu pies, kot można ładnie dostać od prawa, a za zabicie świni czy krowy nie xD ?
Czyż nie jest tu dokonana selekcja jak kiedyś Biały-Czarny u ludzi ; p Świnka czy krówka też powinna mieć takie same prawa do życia jak kot czy pies?

Zaraz pewnie padną pytania, a co byś jadł xD

Offline

 

#2 07-01-2009 19:00:38

SfK

Osiłek

11164374
Skąd: Staszów n. Czarną
Zarejestrowany: 07-01-2009
Posty: 75

Re: Zwierzęta w świetle prawa

A dlaczego za obrażenie prezydenta dostanie się większą karę (grzywna, zawiasy) niż za zabicie zwięrzęcia (nie chodzi typowo o psa)?
Wracając do pytania: pies kojarzy nam się z jednym... i może to jest rozwiązanie? xD

Offline

 

#3 07-01-2009 20:19:28

harley

Łasuch

1117777
Skąd: Ogrody
Zarejestrowany: 04-01-2009
Posty: 106
WWW

Re: Zwierzęta w świetle prawa

Nie bardzo wiem do czego zmierzasz, by za zabijanie świń i krów były takie same sankcje, czy za to żeby można było zabijać pieska czy kotka bez żadnych konsekwencji? To na pewno nie jest złoty środek, ale mniejsze zło na pewno, jak inaczej byś sformułował prawo jak nie w ten sposób? Pierwszy wariant: upadły by masarnie i innego tego rodzaju zakłady, bo kto by się tym zajmował jak by wszyscy stali na wokandzie? Chyba nie jesteśmy w gronie zwariowanych fanatycznych ekologów którzy na widok mięsa dostają torsji. Wariant drugi: a więc jak taki kotek, piesek czy cokolwiek jest katowane przez właściciela to on ma być bezkarny?
Sprawa nie do rozwiązania.


http://i252.photobucket.com/albums/hh21/Kaijus/logo-evangelion-1.png
X Japan, Gazetto, Girugamesh, Arisu, Antikku Cafe, D'espairsRay,
Dio, Vidoll, Kaya, Malice Mizer, Moi dix Mois, Laruku,  Miyavi, Pura,
Naitomea, Schwarz Stein, PIERROT, Alvino, Kain, Dir en Grey, Kana 

Offline

 

#4 07-01-2009 21:38:29

SfK

Osiłek

11164374
Skąd: Staszów n. Czarną
Zarejestrowany: 07-01-2009
Posty: 75

Re: Zwierzęta w świetle prawa

Dla niewtajemniczonych, padło hasło dlaczego za zabicia zwierzęcia typu pies, kot można ładnie dostać od prawa, a za zabicie świni czy krowy nie xD ?

Proste: w naszej kulturze mięsko z krówki czy świnki jest na początku dziennym.
W starożytnym Egipcie zabicie kota karano śmiercią jako świętokractwo, do tej pory pewnie gdzieś to jeszcze obowiązuje.
W Chinach kisiel z kota i cielęcina w x smakach z pieska to rarytas: problem ogólnonarodowego głodu.
Więc co kraj, to obyczaj i inne prawa.
Ejmen

Offline

 

#5 07-01-2009 22:25:20

siel0na

Łasuch

Skąd: centrum ;)
Zarejestrowany: 04-01-2009
Posty: 102

Re: Zwierzęta w świetle prawa

a ja kiedyś niechcący przytrzasnełam kanarka babci w drzwiach... no i zdechł.
2 miesiace sie babcia do mnie nie odzywała -.-

Offline

 

#6 07-01-2009 22:42:07

SfK

Osiłek

11164374
Skąd: Staszów n. Czarną
Zarejestrowany: 07-01-2009
Posty: 75

Re: Zwierzęta w świetle prawa

Partycjo, babci się trzymaj do końca.
Pamiętaj że w dwóch miejscach zawsze Cię przyjmą: u babci i w kościele ;P

Offline

 

#7 07-01-2009 22:53:53

siel0na

Łasuch

Skąd: centrum ;)
Zarejestrowany: 04-01-2009
Posty: 102

Re: Zwierzęta w świetle prawa

zapamiętam
ale to był wypadek T_T

Offline

 

#8 08-01-2009 15:36:14

Sebek

Administrator

6658723
Call me!
Skąd: Staszów oś. Wschód
Zarejestrowany: 04-01-2009
Posty: 125

Re: Zwierzęta w świetle prawa

SfK napisał:

Dla niewtajemniczonych, padło hasło dlaczego za zabicia zwierzęcia typu pies, kot można ładnie dostać od prawa, a za zabicie świni czy krowy nie xD ?

Proste: w naszej kulturze mięsko z krówki czy świnki jest na początku dziennym.
W starożytnym Egipcie zabicie kota karano śmiercią jako świętokractwo, do tej pory pewnie gdzieś to jeszcze obowiązuje.
W Chinach kisiel z kota i cielęcina w x smakach z pieska to rarytas: problem ogólnonarodowego głodu.
Więc co kraj, to obyczaj i inne prawa.
Ejmen

Ale co ma kultura do prawa?
Prawo jest prawem i chuj.
Rozumiem: w U.S.A. sa kary więzienia za zabicie, czy za ostre zaniedbanie psa (odwołuje sie do S.P.C.A. na Animal Planet), ale tam też dba się o inne zwierzęta i za nie tez można być ukaranym.
A w naszym chorym kraju, można zajebać biedną świnkę dla mięsa, a skurwiałego psa, który szczeka kilka lat pod blokiem i wkurwia ludzi nie...

To Murzyn chciałem powiedzieć na WOS'ie miedzy innymi, ale czasu brakło...


Toshiba Satellite A200-1HV
Intel Core Duo T5300 2 x 1,73GHz 2MB
3 GB RAM SO-DIMM DDR2 800MHz
GeForce Go 7300 256MB
SATA 200GB
15'4" Crystal View
Microsoft Windows Vista Home Premium SP1 32-bit
Creative Trigue 3330 2.1

http://www.speedtest.net/result/405973805.png

Offline

 

#9 08-01-2009 17:43:22

SfK

Osiłek

11164374
Skąd: Staszów n. Czarną
Zarejestrowany: 07-01-2009
Posty: 75

Re: Zwierzęta w świetle prawa

Ja jebe, chodziło mi o kwestię kultury wiary (zbytnio zaufałem polskiej domyślności)
Nasza wiara nie jest dokładnie sprecyzowana w/s zwierząt, jednym słowem Watykana to chuj obchodzi to jemy, gdyż w Biblii nie ma nic na ten temat.
Nie jestem znawcą innych religii, ale wiem że niektóre wykluczają jedzenie i zabijanie poszczególnych zwierząt, a skrajne karają za to śmiercią...
Kapisz?

Offline

 

#10 19-01-2009 01:22:26

Lamas

Śpioch

Zarejestrowany: 19-01-2009
Posty: 2

Re: Zwierzęta w świetle prawa

równouprawnienie psa i świni nie leży w 'naszym' interesie. gdyby świnia miała takie same prawa, musielibyśmy znaleźć sobie inne źródło szamy. wydaje mi się też, że współczesny człowiek, będąc mniej barbarzyński niż zwykł być, widzi że świnia jest traktowana źle. dlatego więc obdarza psa lepszymi prawami, aby czuć się fair z samym sobą ('no tak, zarzynamy świnie, ale przecież psy mają z nami zajebiście. hej, nie takie z nas skurwysyny!'). jak widać człowiek zawsze dostosowywał wartości moralne do swoich potrzeb. a co do wkurwiającego, podwórkowego psa na łańcuchu: wygodniej jest wynieść na piedestał wszystkie psy, niż tylko 'zasługujące'. jest to łatwiejsze niż określenie, które psy na to nie 'zasługują'. a ludzie właśnie zazwyczaj idą na skróty.

czy jesteś za równouprawnieniem świni i psa? no, musisz chyba wybrać pomiędzy życiem świni a swoim. póki nie jesteśmy na tyle zaawansowani technicznie aby nakarmić się mięsem bez zabijania zwierząt, będziemy gnoić świnie aż taki poziom technologii osiągniemy. dopiero potem będziemy mogli 'równouprawniać' świnię.

to sum up (bo jak zwykle chaotycznie mi wyszło): układ, który obecnie panuje jest według mnie zgodny z naturą.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.komputerdlazielonych.pun.pl www.xiaolinshowndown.pun.pl www.sa.pun.pl www.pokemonfunn.pun.pl www.predorio.pun.pl