28dwiescie.pun.pl

Tu, gdzie są ludzie prawdziwi...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#16 07-01-2009 20:43:35

yavorek

Marzyciel

3382442
Skąd: STZ EAST
Zarejestrowany: 04-01-2009
Posty: 71

Re: Nasze pierwsze wybory!

...zależy kto będzie kandydował bo ani Donald ani kacor kaczyński nie są dobrymi kandydatami . Najchętniej bym oddał głos na Marka Borowskiego z SDPL, gdyby brał tylko udział w nich.

prezydent też człowiek

...tak?

Tylko błagam nie kaczyńskie...!!! Już wolde Donka ^^

Offline

 

#17 12-01-2009 21:57:47

shuji

Ciamajda

Zarejestrowany: 12-01-2009
Posty: 17

Re: Nasze pierwsze wybory!

ktos napisal ze funkcja reprezentacyjna chyba moj znakomity kolega satanista

Zgadza sie, prezydent nie ma tak naprawde nic do powiedzenia oprocz veta, wedlug mnie, inne fikcyjne funkcje ktore niby ma niby nie powinny byc zabrane przez zmiane konstytucji a prezydent powinien byc wybierany przez parlament wedlug mnie. Tj. powinien miec funkcje kontrolną, doradczą, reprezentacyjną. Wybierany przez partie. Taki Donald by sie swietnie sprawdzil a i zaspokojone bylyby amibicje, a na premiera powinien byc ktos od "roboty" podam tu znakomity przyklad z "ekipy" premiera Turskiego

Pozdrawiam

Offline

 

#18 13-01-2009 13:45:26

Helix pomatia

Marzyciel

10762062
Skąd: Stz - Las Vegas
Zarejestrowany: 05-01-2009
Posty: 74
WWW

Re: Nasze pierwsze wybory!

shuji napisał:

ktos napisal ze funkcja reprezentacyjna chyba moj znakomity kolega satanista

a prezydent powinien byc wybierany przez parlament wedlug mnie.

Ale dlaczego ma byc wybierany w ten sposób...? Ja np jestem za bezpośrednumi wyborami.... w końcu tez chce miec cos do powiedzenia chociazby jezeli chodzi o zewnetrzny image...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić,
aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da,
i on to robi" - A.Einstein

Offline

 

#19 13-01-2009 14:33:05

shuji

Ciamajda

Zarejestrowany: 12-01-2009
Posty: 17

Re: Nasze pierwsze wybory!

Dałem tutaj tylko swoje zdanie:) Dlatego powinien nie byc wybierany bezposrednio, bo wedlug mnie nieodpowiednie osoby zostają premierem i nieodpowiednie prezydentem. Jak sie zastanowic, premierem zazwyczaj zostaje szef partii która wygrała wyboru - trudno sie dziwic sie chłopu nalezy poprowadzil partie do zwyciestwa. Ale premier powinien to byc ktos od ROBOTY nie wazne co mowil ze zrobi nie wazny zyciorys czy prezencja, to wazne by bylo w wyborze prezydenta, ktory by pelni jedynie jak pisalem kontrolno-doradzczą funkcje i reprezentacyjną. Jako premiera wybierano by kogos kreatywnego w miare mlodego robotnego. Mozna by zastosowac metode, ze nawet obligatorynie prezydentem zostaje szef partii, która wygrała. wtedy wiadomo by bylo ze nie glosujemy na kota w worku

Pozdrawiam

Offline

 

#20 13-01-2009 15:00:45

yavorek

Marzyciel

3382442
Skąd: STZ EAST
Zarejestrowany: 04-01-2009
Posty: 71

Re: Nasze pierwsze wybory!

Ale premier powinien to byc ktos od ROBOTY

hmmm... chyba jednak mam inne zdanie, bo od roboty powinni być ministrowie i ich sługusy(czyt. doradcy, znawcy, EKSPERCI), ale głównie sługusy, bo niestety jest tak, ze na szefów resortów wybiera się polityków ;/ i tak dla przykładu Pani Hall (MEN) jest dla mnie kompletną kretynką, która już nie wie co reformować. A właśnie, w jakim sensie "robotnego"?
Ale wybór prezydenta jednak niech zostania w rękach ludu, co jest zbyt mądre, ale jednak jak narazie najlepsze. A Prezydent ma się tym różnić od Premiera, że nie wkracza w znacznym wstopniu w politykę wewnętrzą i zagraniczną(jak miłościwie nam panujący), ale być kimś a'la "ojciec narodu". Ktoś jak otworzy usta to nie wylatuje z nich "spieprzaj dziadu" lub "małpa w czerwonym" czy mlaskanie. Prezydent ma byś osobą całkowicie reprezentacyjną, a premier po między tym, a "robotnikiem".
Ale się rozpisałem...

Offline

 

#21 13-01-2009 15:29:33

Helix pomatia

Marzyciel

10762062
Skąd: Stz - Las Vegas
Zarejestrowany: 05-01-2009
Posty: 74
WWW

Re: Nasze pierwsze wybory!

Powiem krótko... Jeżeli wprowadzono by cos takiego jak wybor prezydenta przez parlament swiadczyło by to o kompletnej bezmyslnosci zwyklych ludzi.... fakt zgadzam sie ze czesto dotychczasowe wybory byly jedna wielka pomyłka ale coz jaki naród taki prezydent... przeciez to MY go wybralismy.... problem lezy w tym ze do wyborów przystepuja nieodpowiednie osoby.... powinno byc jakies ograniczenie dla osób starszych którym na dobra sprawe juz nie zalezy bo i tak siedza na emeryturach itp. oraz ludzie zbyt mlodzi (tacy jkak my ) bo i tak nie maja pojecia co jest dobra a co ze a to wszystko co sie tutaj pisze to głównie poglady wyniesione  z domu... takie jakie glosza nasi rodzice i bliscy...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić,
aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da,
i on to robi" - A.Einstein

Offline

 

#22 13-01-2009 19:40:57

shuji

Ciamajda

Zarejestrowany: 12-01-2009
Posty: 17

Re: Nasze pierwsze wybory!

ograniczenie wiekowe jest ale minimalne chyb 35 lat

Ministrowie są od tego żeby realizowac zamierzenia i pomysly premiera, to premier ma realizowac program partii, nei zgadzam sie ze jest tylko ryzym leniem (to akurat o tusku:P). W tym rządzie akurat dzieki bogu nie mamy samych politykow, wg. najlepsi ministrowie to min. finansow Rostowski i minister sprawiedliwosc (uah ta morda) Ćwiąkalski - wyjątkowo wybitne postacie w swoich dziedzinach. Nadal jestem za tym, zeby prezeydentem byl szef partii rzadzacej. Ale nawet jesli zostajecie przy swoim, to powinny byc zabrane te fikcyjne, konfliktowe funkcje. Powinien miec jak mowilem role doradczo-kontrolną z mozliwoscią veta inicjatywą ustawodawczą i wciaz byc glową państwa, pelnic funkcje reprezentacyjne.

Offline

 

#23 13-01-2009 20:17:57

Helix pomatia

Marzyciel

10762062
Skąd: Stz - Las Vegas
Zarejestrowany: 05-01-2009
Posty: 74
WWW

Re: Nasze pierwsze wybory!

Chodziło mi o ograniczenie wiekowe głosujących...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić,
aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da,
i on to robi" - A.Einstein

Offline

 

#24 13-01-2009 22:11:14

lesiu

Osiłek

7165877
Skąd: Suburbia ;D
Zarejestrowany: 05-01-2009
Posty: 96

Re: Nasze pierwsze wybory!

A ja jestem za czymś pomiędzy, wyborami bezpośrednimi, a wyborem głowy państwa przez Zgromadzenie Narodowe. Należałoby coś wymyślić jeśli chodzi o ograniczenie możliwości głosowania. Ogólnie według mnie demokracja to nie jest dobry ustrój, bo rządzi ten, kto zdobędzie większość głosów, a jak to już Arystoteles twierdził, WIĘKSZOŚĆ ZAZWYCZAJ JEST GŁUPIA, dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby zawężenie kręgu głosujących, co z drugiej strony byłoby okrzyknięte zamachem na demokracje, skoro wszyscy jesteśmy równi, [chociaż tak na prawdę nie jesteśmy (doskonale wiem, że w tym kraju żyją tysiące ludzi mądrzejszych niż ja)].

Ja tam zazdroszczę Anglikom, którzy nie mają takich problemów, mają monarchę, z minimalną władzą wykonawczą. System swoją drogą świetnie się sprawdza, choć jest dość kosztowny. Swoją drogą znacie kogoś na świecie kto nie czułby tzw. RESPEKTA, przed Elką?

Offline

 

#25 22-01-2009 22:43:24

yavorek

Marzyciel

3382442
Skąd: STZ EAST
Zarejestrowany: 04-01-2009
Posty: 71

Re: Nasze pierwsze wybory!

Ograniczenie wiekowe...może jeszcze ograniczenie wykształcenia?

Ćwiąkalski - wyjątkowo wybitne postacie w swoich dziedzinach

niestety wyleciał...A Ziobro zgrabnie z samobójstwa zrobił polityczny powód, aby go wywalić ;/.  I oczywiście na nowego ministra polityka wybrali...mogliby już pana profesora Zoll'a mianować.

Offline

 

#26 28-01-2009 20:22:41

shuji

Ciamajda

Zarejestrowany: 12-01-2009
Posty: 17

Re: Nasze pierwsze wybory!

Ano to ostatnie zamieszanie to jeden z najwiekszych bledow milosciwie nam panujących

Offline

 

#27 30-01-2009 16:59:16

lesiu

Osiłek

7165877
Skąd: Suburbia ;D
Zarejestrowany: 05-01-2009
Posty: 96

Re: Nasze pierwsze wybory!

nowy min. spraw. jest osobą, do której nie może się przyczepić PiS i wybór jego był niestety decyzją polityczną. PO odeszło w tym przypadku od zasady mianowania ekspertów, wybrano polityka.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.komputerdlazielonych.pun.pl www.sa.pun.pl www.masbleach.pun.pl www.xiaolinshowndown.pun.pl www.predorio.pun.pl